ORO w czasie koronawirusa

W tym niełatwym okresie globalnej pandemii Covid-19, mamy dla Państwa korzystne wieści z placu budowy ORO w Oliwie. Mimo zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa prace toczą się w miarę możliwości normalnym trybem. Wdrożone zostały dodatkowe procedury związane z nowymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 31 marca br., a pracownicy przebywający na budowie zostali przeszkoleni w zakresie ochrony przed zarażeniem. Rygorystycznie przestrzegane są zasady higieny i bezpieczeństwa w warunkach budowy. Zalecamy także badanie temperatury i pozostanie w domu w przypadku widocznych objawów chorobowych.

Budynek ORO powoli wyłania się ponad poziom morza. Choć nadal toczą się prace związanie z budową podziemnej hali garażowej, w północno-wschodnim rogu budynku wyrosły już pierwsze ściany parteru. Słoneczna aura napawa optymizmem i daje nadzieję, że ORO już niedługo wyrośnie i będą pojawiać się kolejne piętra. Budowa podziemnej hali garażowej to najtrudniejszy etap inwestycji. Setki ton stali, sprawne ręce zbrojarzy oraz wysokiej klasy beton aby konstrukcja była trwała i uniosła na swych barkach cały siedmiopiętrowy budynek.

Hala garażowa ORO będzie dość przestronna gdyż zmieści się w niej niemalże sto pojazdów. Warto dodać, że na poziomie hali, w wyraźnie wydzielonej części zaprojektowano miejsce na praktyczne komórki (boksy na akcesoria). Jest to wygodne rozwiązanie gdyż pozwala na łatwy dostęp do sprzętu sportowego czy wszelkich „przydasiów”, dla których brak miejsca w mieszkaniu. Dla miłośników dwóch kółek przewidziano poręczną rowerownę, dzięki czemu Twój rower będzie bezpieczny i zawsze dostępny gdy najdzie chęć na przejażdżkę. W okolicy ORO mnóstwo pięknych miejsc, gdzie można i warto wybrać się właśnie rowerem. Ścieżką rowerową wzdłuż al. Grunwaldzkiej możesz szybko dojechać to pracy, a leśnie trakty w pobliskim Trójmiejskim Parku Krajobrazowym są idealnym miejscem na aktywność w weekend.

FacebookYoutube