BMC – 15 lat budujemy marzenia

Krągła rocznica sprzyja refleksjom oraz wszelkiego rodzaju podsumowaniom. Piętnaście lat dla firmy do długa i często dosyć kręta droga, więć choćby dlatego warto spojrzeć wstecz i przypomnieć co wydarzyło się przez ten czas…

BMC złożyliśmy w słoneczny majowy weekend 2005 roku. Siedzibę firmy umieściliśmy w rodzinnym domu i właśnie tam sprzedaliśmy pierwsze sto lokali.

Początkowe inwestycje powstały w Osowej – willowej dzielnicy Gdańska. Budynki, które tam zbudowaliśmy to ciekawe kompleksy wielorodzinne, które świetnie wpisały się w okoliczną willową zabudowę.

Przełomem w działalności BMC okazał się zakup działek w Gdyni. W 2011 otworzyliśmy biuro sprzedaży w Centrum Kwiatkowskiego w Gdyni. Początkowo zajmowaliśmy niewielki lokal na pierwszym piętrze, następnie wynajęliśmy dodatkowe pomieszczenie po sąsiedzku i wreszcie w 2016 przenieśliśmy się na czwarte piętro do przestronnego biura gdzie pracujemy obecnie.

W Gdyni zbudowaliśmy siedem pięknych budynków wielorodzinnych o typowo modernistycznej stylistyce i wszystkie w kolejnych latach zostały mianowane do nagrody „Czas Gdyni”. Jeden z nich („MARCO POLO”) zdobył w  wyróżnienie w kategorii Architektura za najlepszą gdyńską inwestycję 2014 roku.

W dolnym Sopocie powstały stylowe Kamieniczki Królewskie, subtelnie nawiązujące do charakteru dawnych sopockich rezydencji, które doskonale wpisały się w klimat nadmorskiego kurortu.

W górnym Sopocie stworzyliśmy willę „PASSA”, która zachwyca nowoczesną, niebanalną architekturą. Ponadto przygotowaliśmy grunt pod inwestycję „VERDE” – kaskadowy budynek wkomponowany w istniejącą zabudowę osiedla oraz zieleń pobliskiego lasu, który w niedalekiej przyszłości wybuduje inna firma.

W samym sercu Wrzeszcza – atrakcyjnej dzielnicy Gdańska, powstał „KONTINUUM” – nowoczesny obiekt mieszkalny u zbiegu ulic Stefana Batorego i Sosnowej, który został laureatem organizowanego przez portal tromiasto.pl plebiscytu na „Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową w Trójmieście w 2018 roku”.

I tak Gdańsk, Gdynia, Sopot… Budujemy nowoczesne mieszkania i apartamenty w prestiżowych lokalizacjach Trójmiasta. Eleganckie, kameralne budynki, które idealnie wpasowują się w okoliczną zabudowę. Mamy świadomość, że głównym zadaniem architektury jest służba człowiekowi więc nasze inwestycje projektujemy niezwykle funkcjonalnie, zgodnie z naczelną zasadą modernizmu zamykającą się w słowach Louis’a Sullivan’a „Form Follows Function" czyli  „Forma wynika z funkcji". Charakteryzuje je niebanalna architektura oraz przemyślany projekt, pozwalający na realizację nawet najbardziej śmiałych pomysłów aranżacyjnych. A, że lubimy rzeczy piękne i ponadczasowe, niebywale ważny jest walor estetyczny naszych inwestycji, dlatego przykładamy wielką wagę do szczegółów i detali. Nasze budynki wyróżniają się nieszablonową architekturą oraz wysoką jakością wykończenia z najwyższej klasy, wyłącznie szlachetnych materiałów. Dzięki temu, nasi klienci mają szansę zamieszkać w komfortowych mieszkaniach, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania. I właśnie zadowoleni mieszkańcy oraz piękna architektura budynków to najlepsza wizytówka BMC.

Aktualnie budujemy ponad 320 mieszkań i apartamentów realizując inwestycje w Oliwie – dzielnicy zlokalizowanej w złotym środku Trójmiasta. W planach mamy kolejne projekty na niemalże 500 mieszkań w Gdańsku i Gdyni.

Przestronny apartament czy wygodne mieszkanie? Jakie jest Twoje marzenie? Powierz je nam. Potrafimy stworzyć miejsce na miarę Twoich marzeń. Zbudujemy je dla Ciebie z pasją i zaangażowaniem bo tak właśnie budujemy od 15 lat.

Martyna Musiał

wiceprezes zarządu BMC

FacebookYoutube