Weekend czerwcowy

Uprzejmie informujemy, że biuro sprzedaży BMC w najbliższy piątek będzie czynne w zmienionych godzinach.
Zapraszamy pomiędzy 10:00 – 16:00.

Jutro rozpocznie się kolejny w tym roku długi weekend. Za sprawą przypadającego w czwartek 20 czerwca święta Bożego Ciała, możemy cieszyć się, aż czterema dniami wolnymi, wykorzystując tylko jeden dzień urlopu.

Najlepiej spożytkujemy je wybierając się na wycieczkę – dłuższą lub bliższą, z rodziną czy samotnie – taki wyjazd na pewno doda nam sił.

My wybieramy Rezerwat Kępa Redłowska w Gdyni, który jest jednym z najpiękniejszych, największych i najstarszych zakątków pomorskiego wybrzeża.

Powierzchnia rezerwatu wynosi obecnie 120 ha. Obejmuje obszar wzdłuż Zatoki Gdańskiej od Polanki Redłowskiej do rzeki Kaczej w Orłowie. Chroni on piękny fragment nadmorskiego krajobrazu: naturalny las bukowy na klifowym brzegu poprzecinany głębokimi wąwozami o stromych zboczach. Na terenie rezerwatu wyznaczone są zarówno ścieżki edukacyjne jak i rekreacyjne. Trasa jest łatwa do pokonania, częściowo biegnie wzdłuż plaży, a potem leśnym szlakiem. To idealne miejsca na rower, do biegania czy uprawiania nordic walkingu.

Na terenie rezerwatu występują rzadkie gatunki roślin m.in. jarząb szwedzki, wawrzyniec wilczełyko czy rokitnik zwyczajny. Rosną tu również dęby, sosny, kliny czy świerki. Wszystko to sprawia, że las nabiera wyjątkowego charakteru, a leśne dróżki zapełniają się spacerującymi turystami.

FacebookYoutube