Park Centralny jest trendy

Pod koniec sierpnia uroczyście otwarto pierwszą część gdyńskiego Parku Centralnego, który położony jest na Wzgórzu św. Maksymiliana i rozciąga się na powierzchni około 3 hektarów, wzdłuż alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, od ulicy Świętojańskiej aż do ulicy Kazimierza Tetmajera.

Nowo otwarta część to  tzw. strefa ciszy, czyli ta najbliżej morza. Bardzo cieszy nas, że przyszli mieszkańcy naszych gdyńskich inwestycji zyskają w bliskim sąsiedztwie tak piękne miejsce do przyjemnego spędzania czasu. Z inwestycji TREND do parku można dotrzeć pieszo w minutę gdyż położona jest zaledwie 300 m od parku, natomiast mieszkańcom ASTERII spacer zajmie niecałe 10 minut bo odległość wynosi około 700 m.

Miejsce w krótkim czasie zyskało wielką popularność wśród Gdynian i w słoneczne dni po prostu tętni życiem. Powstała przyjazna przestrzeń do relaksu  i odpoczynku wśród kojącej zieleni.  Przepiękne kompozycje kwiatów spójnie łączą się z trawnikami, a drzewa dają upragniony cień w gorące dni.  Wystarczy chwila w tym urokliwym otoczeniu by odetchnąć, zrelaksować się i nabrać sił.  W parku spotkać można mamy spacerujące z wózkami, dzieci bawiące się na placu zabaw, seniorów grających w szachy czy odpoczywających na ławkach. Dla sportowców przygotowano otwartą siłownię. Dla miłośników psów i ich pupili wygrodzony został specjalny wybieg, co jest świetnym pomysłem gdyż w mieście trudno o przestrzeń, w której psy mogą bez obaw pobiegać luzem i bawić się z innymi czworonogami. Nie zapomniano o poidełkach dla zwierząt, źródełkach z wodą pitną oraz kranie z wodą dla osób uprawiających rośliny w ogrodzie społecznym. Jest też tor do popularnej w krajach południowej Europy gry w bule. Ciekawe czy ta gra zyska zwolenników także u nas?

Cały park ma być gotowy w ciągu trzech lat. Prace związane z jego powstaniem zostały podzielone na trzy części. Budowa drugiego etapu rozpocznie się wkrótce i ma potrwać do sierpnia 2020 r. W tej części powstanie park linowy, parking dla rowerów oraz mały skatepark dla dzieci do lat 12, a istniejący plac zabaw zostanie rozbudowany. Cała strefa będzie oddzielona od alei Marszałka Józefa Piłsudskiego niską zielenią. Trwają także prace projektowe trzeciego etapu.

FacebookYoutube