Oro – zimą praca wre!

Tegoroczna, wyjątkowo ciepła zima sprzyja i prace budowalne na terenie inwestycji ORO, która powstaje w urokliwej gdańskiej dzielnicy Oliwa idą pełną parą. Zakończone zostały specjalistyczne roboty związane z zabezpieczeniem terenu oraz przygotowaniem wykopu pod przyszły budynek.  Wykonana została palisada czyli ściana zabezpieczająca głębokie wykopy wykonywane w bliskim sąsiedztwie istniejących obiektów.

Najczęściej wykonywana jest z pali wierconych typu CFA (ang. Continous Flight Auger) gdyż ta technologia pozwala na bez wstrząsowe i stosunkowo szybkie wykonawstwo. Zbrojenie poszczególnych pali stanowią zazwyczaj profile stalowe, a konstrukcja palisady może zostać rozparta lub kotwiona. Pale wiercone wykonywane są świdrem ciągłym. W czasie wiercenia i betonowania dochodzi do częściowego rozparcia na bok gruntu zalegającego w podłożu co korzystnie wpływa na nośność pali.

Wykonawcą palisady na inwestycji ORO jest firma Keller, wiodący koncern międzynarodowy w zakresie geotechniki,  która między innymi wykonała zabezpieczenie wykopu Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, zrealizowała szereg prac przy budowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, a także była jednym z wykonawców tunelu drogowego pod Martwą Wisłą.

Aktualnie na inwestycji ORO trwają prace fundamentowe.

Zapraszamy do obejrzenia Dziennika budowy gdzie na bieżąco relacjonujemy przebieg prac na terenie inwestycji w ORO w Gdańsku przy ul. Opackiej.

STYCZEŃ 2020 – PRACE FUNDAMENTOWE

FacebookYoutube