Jaki był rok 2021?

Koniec roku zawsze zachęca do rozmyślań, podsumowań i przede wszystkim do tworzenia planów na kolejny Nowy Rok. Wielu z nas z podekscytowaniem otwiera czysty kalendarz, zaczyna planować i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Oby kolejny rok przyniósł nam wiele przyjemnych i radosnych chwil, które w ostatnim okresie nauczyliśmy się jakby bardziej doceniać.

Mijający rok 2021, to kolejny już rok w czasie pandemii, która z pewnością odcisnęła swe piętno na naszym codziennym życiu. To dziwny czas gdy wszystko co dotychczas wydawało się nam niezmienne i w pełni od nas zależne, okazuje się nieprzewidywalne i spadają na nas rzeczy, nad którymi nie mamy kontroli ani wpływu. Musieliśmy zatem przystosować się do nowej sytuacji, zmienić nawyki i podporządkować się obostrzeniom czy restrykcjom.  W branży budowalnej co prawda uniknęliśmy zamykania budów w czasie pandemii i funkcjonuje ona praktycznie bez przestojów. Niemniej jednak stykamy się z tymi samymi problemami co wszyscy – nieprzewidywalnie rosnące ceny materiałów i ich ograniczona podaż, coraz wyższe koszty energii i usług, które znacząco podnoszą koszty działalności i mocno obniżają marże. Fakt, że popyt na mieszkania cały czas wydaje się być duży ale jednocześnie coraz mniej jest dostępnych miejsc gdzie można je zbudować i coraz trudniej przewidzieć jaki będzie ostateczny koszt ich wykonania.

Dla BMC rok 2021 to mimo wszystko udany rok.

Przede wszystkim cieszy nas fakt, że zakończyliśmy budowę i przekazaliśmy mieszkania budynku ORO, który powstał w Gdańsku Oliwie przy ulicy Jana i Macieja Kilarskich. Zatem przed świętami większość mieszkańców już rozpoczęła prace wykończeniowe w swoich lokalach. Było nam niezmiernie miło usłyszeć ciepłe słowa od naszych klientów, którym podoba się miejsce, architektura budynku oraz eleganckie wykończenie części wspólnych. Zadowolenie naszych mieszkańców – to dla nas najlepsza motywacja do działania bo pokazuje, że  budowanie marzeń ma sens i daje wiele radości.

Na początu roku 2021 rozpoczęliśmy budowę ORO O i w listopadzie został wykonany stan surowy tego budynku. Fakt, że sprzedaliśmy już siedemdziesiąt procent lokali to dowód, że inwestycja cieszy się dużym zaintersowaniem. Budowa budynku ORO O idzie zgodnie z założonym harmonogramem planujemy ją zakończyć w przyszłym roku.  

W grudniu uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie dwóch budynków przedsięwzięcia CZYŻEWSKIEGO, które wybudowaliśmy w Gdańsku Oliwie. Osiedle znajduje się przy ulicy Kazimierza Górskiego, pomiędzy ulicą Józefa Czyżewskiego a aleją Grunwaldzką.  Zatopione w zieleni, bezpośrednio graniczy z terenem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Jest to świetne miejsce do zamieszkania gdyż w okolicy wszystko jest w zasięgu ręki: sklepy, szkoły, rozmaite obiekty użyteczności publicznej i znakomita komunikacja z całym Trójmiastem.  Amatorzy czterech kółek docenią szybki dostęp do głównych arterii Trójmiasta, a zwolennikom komunikacji miejskiej życie ułatwi bilskość przystanku SKM Żabianka, wiele lini autobusowych oraz tramwaj. Jednocześnie bezpośrednie sąsiedztwo rekreacyjnch terenów AWFiS oraz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego sprawią, że można tu uprawiać jogging, spacerować i odpoczywać blisko domu.

Mieszkania, które tu powstały to lokale dwu- i trzypokojowe w metrażach od 36 do 65 mkw. są przeznaczone na najem instytucjonalny. Już wiosną 2022 pierwsi lokatorzy będą mieli możliwość zamieszkania w tym urokliwym miejscu.

FacebookYoutube